تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان در فینال نهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا، از سد چین گذشت و برای ششمین بار قهرمان آسیا شد.


تیم والیبال نوجوانان ایران در دیدار ‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا عصر امروز به مصاف چین رفت و با نتیجه 3 بر 2  از سد حریف خود گذشت.

شاگردان ایرج مظفری، ست‌های دوم، چهارم و پنجم این دیدار را به ترتیب با نتایج 25 بر 21، 28 بر 26 و 15بر 8 به سود خود پایان دادند و تنها ست‌های اول و سوم را با نتایج 25 بر 21 و 25 بر 23 به حریف خود واگذار کردند تا در مجموع 3 بر 2 فاتح این دیدار شوند و به عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها دست یابند.

تیم ایران، تاکنون 7 دوره متوالی در فینال رقابت‌های والیبال نوجوانان آسیا حضور پیدا کرده و طی آن توانسته است به 6 عنوان قهرمانی و یک عنوان نایب قهرمانی دست یابد.

نوجوانان ایران پیش از این و با حضور در جمع 4 تیم برتر این دوره از رقابت‌ها، جواز صعود به مسابقات جهانی 2013 مکزیک را کسب کرده بودند.

پیش از این دیدار نیز 2 تیم ژاپن و کره‌جنوبی در دیدار رده‌بندی به مصاف هم رفتند که در پایان ژاپن موفق شد با نتیجه 3 بر 2 از سد حریف خود بگذرد و به عنوان سوم دست یابد.

نوشته شده در تاریخ جمعه 12 آبان 1391    | توسط: صابر خواجه    | طبقه بندی: والیبال،     | نظرات()