فردا(سه‌شنبه) تکلیف آخرین تیم صعود کننده از مرحله یک هشتم جام حذفی مشخص می‌شود، جایی که قرار است نفت در ورزشگاه آزادی از پرسپولیس میزبانی کند.


پس از بازگشت هوای تهران به شرایط عادی، از فردا رقابت‌های فوتبال هم در پایتخت پیگیری می‌شود و در شروع بازگشت به حالت طبیعی، پرسپولیس و نفت در مرحله یک هشتم جام حذفی تکلیف آخرین تیم صعود کننده از مرحله یک هشتم جام حذفی را مشخص خواهند کرد.

این بازی ساعت 16:30 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. پیش از این قرار بود این بازی در روز سه‌شنبه و در ورزشگاه تختی برگزار شود که به دلیل مخالفت شورای تامین، مکان این دیدار تغییر یافت.

به گزارش ایسنا ، نفت تهران که دررتبه پنجم لیگ برتر فوتبال ایستاده می‌خواهد تا با قهرمانی در جام حذفی به آسیا راه یابد، هرچند که این تیم در لیگ برتر ایران هم شانس خوبی برای کسب سهمیه آسیایی دارد.

این تیم که با سرمربیگری منصور ابراهیم زاده، نگاه تحسین‌برانگیز کارشناسان فوتبال را به خود جلب کرده، درگیرحواشی جدیدی شده است. درگیری سوشا مکانی دروازه‌بان این تیم با ابراهیم‌زاده، احتمال حضور این دروازه‌بان ملی‌پوش را در درون دروازه‌ی نفت تهران تا حدودی منتفی می‌کند.

نفت تهران در حالی به مصاف پرسپولیس می‌رود که 16 دی در بندرعباس به مصاف آلومینیوم رفته و فرصت کمی برای آماده‌سازی خود داشته است. از آن طرف پرسپولیس نیز با فاصله‌ای 9 روزه از آخرین دیدارش -که در مقابل فجر سپاسی شیراز بود، در این دیدار حاضر می‌شود.

از سویی دیگر ورود پرحاشیه وینگو بگوویچ به کادر فنی پرسپولیس از مواردی است که می‌تواند تاثیری مثبت بر روحیه این تیم بگذارد.

نفت تهران در بازی قبلی خود در جام حذفی و در دور یک شانزدهم این مسابقات باید با شهرداری تبریز روبه‌رو می‌شد که با انصراف این تیم تبریزی، نفت تهران به مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات رسید. از سویی دیگر پرسپولیس نیز با اولین حضور یحیی گل محمدی در راس کادر فنی خود، در مرحله یک شانزدهم جام حذفی موفق به کسب پیروزی شش بر صفر برابر ملوان شد تا گام محکمی برای فتح جام حذفی بر دارد.

قرمزهای پایتخت که راه آسان‌تر رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا را فتح این جام می‌بینند، بدون بازیکن مصدوم و محرومی به این دیدار می‌روند.

از تقابل‌های دیدنی احتمالی این بازی می توان به حضور میثم حسینی، بازیکن اسبق استقلال در تیم نفت تهران اشاره کرد که در داربی‌های سال گذشته استقلال مقابل پرسپولیس بسیار خوش درخشید. از سویی دیگر یعقوب کریمی و امین منوچهری در فاز تهاجمی تیم نفت تهران- که هر دو سابقه بازی برای آبی‌های پایتخت راهم دارند، می‌تواند به حساسیت‌های این بازی بیفزاید.

حضور احمد آل نعمه که سابقه گلزنی به پرسپولیس از فاصله‌ی شصت متری را دارد نیز از نکات جالب این دیدار است و البته از طرف مقابل حضور کریم انصاری‌فرد آماده و علی کریمی و هادی نوروزی متحول شده در پرسپولیس نیز نوید یک بازی تهاجمی از دو تیم را می‌دهد.

این دو تیم در نیم فصل اول رقابت‌های لیگ برتر به نتیجه ی 0-0 رضایت دادند و برنده‌ی این دیدار در مرحله یک هشتم نهایی با ذوب آهن اصفهان دیدار خواهد کرد.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 دی 1391    | توسط: صابر خواجه    | طبقه بندی: اخبار باشکاه پرسپولیس، اخبار باشگاه نفت تهران،     | نظرات()